Kinga Modjeska – Aktorka, reżyser, producent, pedagog

Absolwentka wydziału aktorskiego prestiżowej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Second City w Chicago. Z Wietrznym Miastem związana od kilku lat. Tutaj uczy aktorstwa, i komunikacji zarówno w amerykańskich, jak i polonijnych placówkach edukacyjnych.
W latach 2007-2010 dziennikarka tv POLSAT2 ,,Oblicza Ameryki”. Kinga jest autorką znanego programu radiowego ,,Poezja po 2” nadawanego na falach radia 1490 AM w latach 2005-2010. W styczniu 2012 roku, wspólnie z Krzysztofem Arsenowiczem, zakłada teatr Scena Polonia.
Jej teatralny debiut reżyserski to ,,Ławeczka” A. Gelmana wystawiona z okazji inauguracji Sceny Polonia, a do najważniejszych produkcji w jej reżyserskim CV należą m.in: ,,Pinokio” C. Collodiego, ,,Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, oraz ,,Wesele” S. Wyspiańskiego. Obecnie Dyrektor Generalny teatru Scena Polonia, oraz Dyrektor Artystyczny Studio Teatralnego Modjeska, aktorskiej szkoły, która zaspakaja potrzeby kultury wysokiej, i rozbudza twórczo dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Joanna Kapuścińska – Malarka, grafik, scenograf, kostiumolog i pedagog.

Jest absolwentką National-Louis University w Chicago (2004). W latach 2005-2010 zdobywa tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu otrzymując dyplom z wyróżnieniem w dyscyplinie malarstwa sztalugowego. Poszerza edukację artystyczną o dyplom uzupełniający z Projektowania malarstwa w Architekturze i Urbanistyce oraz aneks do dyplomu z grafiki warsztatowej. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka licznych wystaw i nagród. Jej prace artystyczne znajdują się w prywatnych zbiorach w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Ściśle związana z edukacyjnym środowiskiem polonijnym (m.in.Polska Szkola im.J. Kochanowskiego, oraz Studio Teatralne Modjeska). Rozpoczynając współpracę z teatrem Scena Polonia przenosi doświadczenia artystyczne w sferę scenografii oraz projektowania kostiumów. Prowadzi zajęcia w Studio Teatralnym Modjeska. Pracując z dziećmi nad rekwizytami i fragmentami scenografii, poszerza ich wyobraźnię i
wiedzę o różnorodne techniki artystyczne.

Arletta Gromek – Aktorka, choreograf, tancerka

Absolwentka Loyola University Chicago. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Interclub Academy of Dance, gdzie studiowała tańce towarzyskie. Ponad 14 lat tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Lajkonik. Arletta współpracowała z wieloma organizacjami m in; After School Matters, Taft High School, Scena Polonia. Uwielbia pracować z dziećmi, i obserwować ich rozwój podczas teatralnych zabaw, gier i ćwiczeń. Obecnie Dyrektor Artystyczny i choreograf zespołu Pieśni i
Tańca Polanie.