KINGA MODJESKA –  Producent / Reżyser / Scenarzysta / Pedagog /   Dziennikarka / Aktorka 

Absolwentka m.in. wydziału aktorskiego prestiżowej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Second City w Chicago.

Z Wietrznym Miastem związana od wielu lat. Tutaj reżyseruje, produkuje spektakle, oraz uczy aktorstwa, i komunikacji zarówno w amerykańskich, jak i polonijnych placówkach edukacyjnych. W latach 2007-2010 dziennikarka telewizyjna POLSAT2, a w latach 2005-2010 autorka znanego programu radiowego ,,Poezja po 2″ nadawanego na falach 1490AM.

W 2009 roku Kinga otwiera szkołę aktorską – Studio Teatralne Modjeska, a w styczniu 2012 roku, zakłada jedyny w Chicago polsko- amerykański Teatr Scena Polonia.

Jej teatralny debiut reżyserski to ,,Ławeczka” A. Gelmana wystawiona z okazji inauguracji Teatru Scena Polonia, a do najważniejszych produkcji w jej reżyserskim CV należą m.in: ,,Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, ,,Pinokio” C. Collodiego, ,,Wesele” S. Wyspiańskiego, ,,Dziady” A. Mickiewicza, ,,Betlejem Polskie”  fragmenty- L. Rydla.   Obecnie Dyrektor Generalny Teatru Scena Polonia, oraz Dyrektor Artystyczny Studio Teatralnego Modjeska -aktorskiej szkoły, która w Chicago zaspakaja potrzeby kultury wysokiej, i rozbudza twórczo dzieci, młodzież oraz dorosłych.

JOANNA KAPUSCIENSKA – MALARKA / GRAFIK / SCENOGRAF / KOSTIUMOLOG / PEDAGOG 

Jest absolwentką National-Louis University w Chicago (2004). W latach 2005-2010 zdobywa tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu otrzymując dyplom z wyróżnieniem w dyscyplinie malarstwa sztalugowego. Poszerza edukację artystyczną o dyplom uzupełniający z Projektowania malarstwa w Architekturze i Urbanistyce oraz aneks do dyplomu z grafiki warsztatowej.

Joanna jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka licznych wystaw i nagród. Jej prace artystyczne znajdują się w prywatnych zbiorach w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Rozpoczynając współpracę z teatrem Scena Polonia przenosi doświadczenia artystyczne w sferę scenografii oraz projektowania kostiumów. Prowadzi zajęcia w Studio Teatralnym Modjeska. Pracując z dziećmi nad rekwizytami i fragmentami scenografii, poszerza ich wyobraźnię i wiedzę o różnorodne techniki artystyczne.