KINGA MODJESKA  / AKTORKA, REZYSER, PRODUCENT, SCENARZYSTA, PEDAGOG 

Absolwentka wydziału aktorskiego prestiżowej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Second City w Chicago.

Z Wietrznym Miastem związana od wielu lat. Tutaj reżyseruje, produkuje spektakle, oraz uczy aktorstwa, i komunikacji zarówno w amerykańskich, jak i polonijnych placówkach edukacyjnych. W latach 2007-2010 dziennikarka telewizyjna POLSAT2 ,,Oblicza Ameryki”, a w latach 2005-2010 autorka znanego programu radiowego ,,Poezja po 2″ nadawanego na falach 1490AM.

W styczniu 2012 roku, wspólnie z Krzysztofem Arsenowiczem, zakłada jedyny w Chicago polsko- amerykański teatr Scena Polonia.
Jej teatralny debiut reżyserski to ,,Ławeczka” A. Gelmana wystawiona z okazji inauguracji Sceny Polonia, a do najważniejszych produkcji w jej reżyserskim CV należą m.in: ,,Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, ,,Wesele” S. Wyspiańskiego, ,,Dziady” A. Mickiewicza, ,,Betlejem Polskie” L. Rydla.   Obecnie Dyrektor Generalny teatru Scena Polonia, oraz Dyrektor Artystyczny Studio Teatralnego Modjeska, aktorskiej szkoły, która w Chicago zaspakaja potrzeby kultury wysokiej, i rozbudza twórczo dzieci, młodzież oraz dorosłych.

JOANNA KAPUSCIENSKA / MALARKA, GRAFIK, SCENOGRAF, KOSTIUMOLOG, PEDAGOG 

Jest absolwentką National-Louis University w Chicago (2004). W latach 2005-2010 zdobywa tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu otrzymując dyplom z wyróżnieniem w dyscyplinie malarstwa sztalugowego. Poszerza edukację artystyczną o dyplom uzupełniający z Projektowania malarstwa w Architekturze i Urbanistyce oraz aneks do dyplomu z grafiki warsztatowej.

Joanna jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka licznych wystaw i nagród. Jej prace artystyczne znajdują się w prywatnych zbiorach w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Rozpoczynając współpracę z teatrem Scena Polonia przenosi doświadczenia artystyczne w sferę scenografii oraz projektowania kostiumów. Prowadzi zajęcia w Studio Teatralnym Modjeska. Pracując z dziećmi nad rekwizytami i fragmentami scenografii, poszerza ich wyobraźnię i wiedzę o różnorodne techniki artystyczne.